HERŞEY BURDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Asma köprünün üzerinde bir TIR

Asma köprünün üzerinde bir TIR Empty Asma köprünün üzerinde bir TIR

Mesaj tarafından ˙·٠•● ÇaLı kUşU●•٠·˙ Paz Kas. 22, 2009 8:24 pm

Asma köprünün üzerinde bir TIR 502392887500
Çorum'un İskilip ilçesinde akıllara durgunluk veren bir kaza meydana geldi.

Kömür yüklü TIR, yayalar için yapılan asma köprüye girince devrilmekten son anda kurtuldu. Ortaya ise ilginç bir manzara çıktı. İskilip'in Çomu Çayı üzerindeki asma köprüde, duyanların kulaklarına inanamayacağı bir kaza yaşandı.

Yayaların kullanması için beton ayaklar üzerine tahta ve çelik halatlar ile yapılan asma köprüye kömür yüklü bir TIR girdi. İskilip'teki ocaklardan aldığı kömürü Kayseri'ye götürmek için yolan çıkan 38 VD 517 plakalı TIR'ın şoförü, kestirme yola girmek için asma köprüyü geçmeye çalıştı. Tonlarca yük taşıyan araç, köprünün ortasına geldiğinde bir anda çelik halatlar koptu.

Devrilme tehlikesi geçiren TIR, asma köprünün beton ayakları üzerinde asılı kaldı. İsmi açıklanmayan sürücü, araçtan inerek yardım istedi. Olay yerine gelen vatandaşlar ve kurtarma ekipleri, manzara karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi. Kömür yüklü TIR, 2 kurtarıcı aracı ile gerçekleştirilen uzun uğraşlar sonunda asılı kaldığı yerden kurtarıldı. Araçta hafif çapta maddi hasar meydana geldiği bildirildi.
Bölgeye ilk defa geldiğini anlatan TIR şoförü, "İskilip'e ilk kez kömür almaya geldim. Uykusuz ve yorgundum. Çayın içerisinden geçen yolu tercih etmeyip asma köprüyü kullanmaya karar verdim. Halatların koptuğunu hissedince de durdum." dedi.
˙·٠•● ÇaLı kUşU●•٠·˙
˙·٠•● ÇaLı kUşU●•٠·˙
Admin
Admin

http://makedonya1896.yetkinforum.com